RENÉ DROBEK 36. KRÁLEM SLEZSKA

René Drobek z Bohumína je 36. Králem Slezska, když objel všech 30. míst Vrchařské koruny Krnovska.

René objel všech 30 vrcholů a patří mu tak poukázka na 30% slevu na výrobek značky Hoover

Renému jsme položili několik otázek

1) Jak se Vám líbila letošní VKK?
Letošní VKK se mi moc líbila. Mám rád, když mé vyjížďky mají cíl a jak říká můj táta "kořením cyklistiky jsou kopce".

2) Jaká místa Vás překvapili příjemně a které naopak byli zklamáním ?
Všechny vrcholy měly své kouzlo, ale nejvíc se mi líbilo na rozhlednách: Cvilín, Hraniční, Úvalno, Skalka, Prudnik; taky na jaro bylo nádherně na Kamenné vrchu a u kostela v Miloticích; velice mě překvapilo Mořské Oko uprostřed vykácených planin.
Trošku mě naopak zklamala oplocená rozhledna Wieszczyna, nezkulturněné (zarostlé okolí) Dívčího Hradu a singltreky u vleku Vraclávek, které jsme neobjevili.

3) Který vrchol byl nejnáročnější ?
Nejnáročnější vrchol byl nejspíš ten poslední a to Kraví hora. Byl to nejen můj poslední zdolaný vrchol VKK 2018, ale také poslední vrchol víkendu na bajku s kamarádem za vrcholy VKK 2018, kdy nám na trase ze Zlatých Hor do Slezských Rudoltic už chyběla pouze Kraví hora, která byla v zajetí více kopců, které bylo nutné přejet. U rozcestníku pod Kraví horou 1 km od vrcholu jsme pak zjistili, že je vrchol obehnán elektrických ohradníkem a obležen skotem, u kterého jsme si nebyli jisti zda zde nejsou i nebezpečné kusy (býci). Naštěstí to byly jen krávy s telaty, které se nám většinou klidili z cesty (až na jednoho mladého býčka, který se za námi sice rozběhl, ale pak si to naštěstí rozmyslel, nicméně při úhybném manévru to odnesl můj bajk, kdy jsem najel do lejna a krapánek jej "ovoněl").

4) Máte nějaký tip na vrchol pro příští rok ?
Tip na příští vrchol by mohla být zřícenina hradu Fulštejn u Bohušova, teda pokud již nebyla v minulých ročnících, které jsem nejel. Osoblažsko je můj oblíbený kout ČR a rád se tam vracím.

Těším se na setkání při vyhodnocení akce a na další ročník, snad rodina a zdraví umožní opět mou účast.


Komentáře